Największe polskie profile na Twitterze są przede wszystkim związane z polityką – w pierwszej dziesiątce znalazło się ich (podobnie, jak pod koniec 2017) aż sześć. Polityka to sfera, z którą na Twitterze może równać się tylko sport – Robert Lewandowski jest obserwowany przez 1,15 mln użytkowników. Jak wyglądał 2018 rok na Twitterze?
Najpopularniejszym politykiem jest Donald Tusk, którego również obserwuje ponad milion twitterowiczów. Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku w ramach czyszczenia Twittera z botów i fałszywych kont sporo obserwujących stracili m.in. MTV Polska, Radosław Sikorski.
Największy przyrost nowych obserwujących odnotowaliśmy na oficjalnym koncie Muzeum Auschwitz, które urosło o 368% czyli 214 tysięcy obserwujących. Wzrostami o ponad 100 tysięcy obserwujących mogą pochwalić się także CD Projekt RED (wydawca gry Wiedźmin) oraz Robert Lewandowski. O ponad 36% urósł profil Patryka Jakiego, wiceministra sprawiedliwości i kandydata na prezydenta Warszawy w ostatnich wyborach samorządowych.
Użytkowników Twittera najbardziej angażowały tweety dwóch redaktorów naczelnych, Krzysztofa Stanowskiego oraz Tomasza Lisa, którzy szefują odpowiednio portalowi Weszło oraz tygodnikowi Newsweek. Najwięcej tweetów opublikowały profile mediów informacyjnych – Radia Maryja, TVP Info, Tok FM, Rzeczpospolitej i Polskiego Radia 24. Twitterowicze najczęściej wspominali z kolei konta polityczne – Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej, prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego oraz TVP Info.
Podsumowanie 2018 to także czas pożegnania z raportem Twitter Trends. Od stycznia 2019 tymczasowo zawieszamy wydawanie comiesięcznego podsumowania wydarzeń na Twitterze.